Junkkari HJ252 G od finského výrobce patří mezi nejžádanější typy štěpkovačů na českém trhu. Díky originálnímu konstrukčnímu řešení dokáže bezpečně a kvalitně zpracovat téměř veškeré těžební zbytky.

Při pravidelné údržbě ovocné zahrady, prořezávce lesů nebo plošné těžbě vzniká velké množství těžebních zbytků, které ačkoli jsou často vnímány jako odpad a ponechávány na místech svého vzniku bez většího povšimnutí, disponují určitým potenciálem dalšího využití. Zpracováním zbytků po těžbě lze zvýšit výtěžnost stromu až o 20 % a také snížit riziko napadení okolí skácené dřeviny kůrovcem – broukovi je zamezeno se ve větvích a stromových vršcích rozmnožovat. Drť z lesa nebo zahrad můžeme kompostovat, vyrobit z ní dřevotřískové desky nebo dokonce využít k výrobě kosmetiky a krmiva.

Pokračovat ve čtení

Štěpkovače Junkkari jsou vyráběny ve Finsku z prvotřídních materiálů a komponentů. Každý štěpkovač je vybaven ochranným systémem „No-Stress“, který zajišťuje bezpečnost obsluhy a stroje, díky čemuž je práce jednoduchá a pohodlná. Všechny štěpkovače jsou dodávány s kardanem vybaveným systémem proti přetížení a volnoběžnou spojkou a je dimenzovaný podle každého modelu. V současné době jsou na trhu k dostání modely HJ 172, HJ 252, HJ 262, HJ 320 a HJ 500.

Pokračovat ve čtení